Płytki Zellige - błękitne
Płytki Zellige - błękitne

Płytki Zellige - błękitne

Cena: 550,00 zł
Brutto
Cena za: 0.50m2
Kolor:
niebieski
Ilość opakowań
Ilość m2

Dostawa za: oko. 12* dni rob.

*termin szacunkowy, szczegóły ustalane są indywidualnie. W przypadku braku akeptacji zaproponowanego terminu wszelkie dokonane wcześniej płatności są niezwłocznie zwaracane,

Tradycyjne marokańskie płytki ZELLIGE

Płytki ZELLIGE (zwane też: zellidż, zillij lub zellij) są bardzo specyficznym i wyjątkowym materiałem wykończeniowym. Są bardzo charakterystyczne dla obszaru śródziemnomorskiego, w szczególności dla architektury Maroka oraz Andaluzji. Płytki Zellige mogą występować zarówno jako płytki glazurowane jak i nieglazurowane. Ich unikalną cechą jest występowanie bardzo wielu kolorów, a w obrębie konkretnej barwy występowanie jej wielu odcieni. Płytki są wytwarzane całkowicie ręcznie i wypalane w tradycyjnych piecach ogniowych - stąd możliwe "defekty" na powierzchni płytek: zbąblenia szkliwa, ewentualnie ślady popiołu. Płytki wypalane są w większych formatach, z których następnie docina się przy pomocy specjalnego młotka potrzebne kształty - począwszy od oferowanego przez nas podstawowego kwadratu ok. 10x10 cm, aż po skomplikowane i drobne wielokąty, z których układa się piękne mozaiki. Mozaiki te stosowane są zarówno w dużej architekturze jak i w elementach wystroju wnętrz: stołach, świecznikach, mniejszych i większych fontannach. Ilość pracy ręcznej, która jest potrzebna do uzyskania tych płytek jest po prostu ogromna.

W Europie płytki Zellige stosowane są przez najbardziej wymagających klientów - architektów i designerów, którzy tworzą niesamowite aranżacje, czy to w łazienkach, czy w kuchniach. Płytki bardzo dobrze pasują do wnętrz o charakterze rustykalnym, ale my polecamy je szczególnie do wyrafinowanych projektów wnętrz nowoczesnych.

Kolor
niebieski
przeznaczenie
do kuchni
do salonu
do łazienki
ściana i elewacja
Format
100x100x10 mm
Kształt
0
Waga
25
Cena za
1 m2
dostępność
Termin ustalany indywidualnie
m2 na jednostkę miary
0
31 Przedmioty

Montaż i pielęgnacja:

Dostępność i dostawa

No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text